لوازم خانگي ال جي خود را تعمير كنيم يا تعويض؟, آشپزخانه از مهمترين قسمت هاي يك خانه پرجنب و جوش و فعال است. اين عضو خانه در صورتي كه با ايرادي روبه رو شود كل خانه در رسيدگي به كارهايش با مشكل برخورد خواهد كرد.

 

آشپزخانه, هسته‌ي مركزي هر خانه‌اي است, به همين علت وقتي لوازم اصلي آشپرخانه, مثل ماكروفر ال جي , يخچال فريزر ال جي و ماشين ظرفشويي ال جي از كار مي‌افتند, اداره كردن كل خانه را مختل مي‌كند. در اينجا به ايراداتي كه احتمال دارد براي ماكروفر ال جي, يخچال فريزر ال جي و ماشين ظرفشويي ال جي پيش بيايد ميپردازيم.

تعمير لوازم خانگي يا تعويض آنها؟

مايكروويو ال جي

در حال حاضر ماكروفر ال جي تبديل به يكي از پركاربردترين لوازم خانگي شده‌اند, از گرم كردن گرفته تا پختن يك غذاي كامل. درنتيجه با توجه به پركاربرد بودن ماكروفر ال جي, درصورتي كه ايرادي براي آنها پيش بيايد, تهيه و گرم كردن سريع غذا كمي چالش برانگيز و پرددرسرتر خواهد شد.

خوشبختانه غلبه كردن بر متداول‌ترين ايراد ماكروفر ال جي بسيار ساده است. باقي ماندن مواد غذايي و چربي داخل محفظه‌ي ماكروفر ال جي كه در طول زمان سفت شده و چسبيده‌اند, مهمترين عاملي است كه كاركرد ماكروفر ال جي را ايراددار مي‌كنند.

مواد غذايي باقي‌مانده و سفت‌شده, اطراف محفظه چرخش و گوشه‌هاي ماكروفر ال جي جمع شده و در نهايت مي‌سوزند؛ اين امر باعث ايجاد جرقه داخل ماكروفر ال جي مي‌شود و در صورتي كه اين مواد غذايي مدت زمان طولاني داخل ماكروفر ال جي بمانند و تميز نشوند, به ماكروفر ال جي آسيب رسانده و سوراخ‌هايي را داخل آن ايجاد مي‌كند كه مي‌تواند باعث آتش‌سوزي شود.

براي جلوگيري از بروز اين ايراد, بايد به طور مرتب محفظه‌ي داخلي را تميز كنيد و از گذاشتن بار سنگين يا بزرگ داخل ماكروفر ال جي خودداري كنيد. به اين ترتيب كارايي ماشين را هم زياد مي كنيد.

از آنجايي كه بيشتر بخش‌هاي ماكروفر ال جي داخلي هستند, در صورتي كه ايرادي براي هريك از اين اجزاء به وجود بيايد, بايد تعميرات ماكروفر ال جي توسط تعميركار متخصص و نمايندگي ال جي انجام شود.

يخچال فريزر ال جي

از آنجايي كه يخچال فريزر ال جيها هميشه درحال كار كردن هستند, بايد انتظار خراب و فرسوده شدن آنها را هم داشته باشيد. اما نكته مثبت اين است كه خود يخچال فريزر ال جياغلب ايراد را قبل از اينكه به ايراد بزرگتري تبديل شود, از طريق چگونگي يخ‌زدگي و يخ‌زدايي نشان مي‌دهد.

يخچال را حداقل ماهي يكبار بررسي كنيد و در صورتي كه ديديد اطراف داخلي درب‌ها يخ‌زدگي وجود دارد, اين به اين معني است كه يخچال نشت هوا دارد. جمع شدن آب زير يخچال نشان دهنده‌ اين است كه بايد تخليه را بررسي و احتمالا تميز كنيد.

گرچه خودتان مي‌توانيد واشرها را عوض كردن و خطوط تخليه را تميز كنيد, اما توصيه مي‌كنيم كه اين كارها را به تعميركار حرفه‌اي بسپاريد تا از اشتباهاتي كه احتمال دارد بعدا باعث ايرادات بزرگتر شوند اجتناب كنيد.

به منظور رفع ايرادات كوچك و جلوگيري از تبديل شدن آنها به ايرادات بزرگتر, بايد يخچال فريزر ال جي را به طور منظم بازبيني و بررسي كنيد.

يكي ديگر از عواملي كه اغلب باعث نقص در كاركرد يخچال فريزر ال جي مي‌شود, كثيف شدن كويل‌هاي كندانسور است. اين كويل‌ها معمولا در پشت, بالا يا پايين يخچال قرار دارند, و به خنك كردن مبرد كمك مي‌كنند. در صورتي كه كويل‌ها متراكم شده باشند, نمي‌توانند گرما را به طور موثري بيرون كنند و كمپرسور يخچال فريزر ال جي مجبور است شديدتر كار كند و درنتيجه انرژي بيشتري مصرف خواهد شد.

بنابراين با تميز كردن منظم كويل‌ها نه تنها عمر ماشين يخچال فريزر ال جي را طولاني‌تر مي‌كنيد بلكه ديگر نيازي به صرف هزينه‌هاي گزاف برايتعميرات يخچال فريزر ال جي وجود نخواهد داشت؛ علاوه بر اين در مصرف برق نيز صرفه جويي خواهيد كرد.

برطرف كردن متداول‌ترين ايراد ماكروفر ال جي

ماشين ظرفشويي ال جي

يك سينك پر از ظروف كثيف, اهميت ماشين ظرفشويي شركت ال جي را دو چندان مي‌كند. ماشين ظرفشويي ال جي نه تنها كار دشوار شستن ظرفها را انجام مي دهد, بلكه ظروف را تميزتر از شستن با دست‌ مي‌شويد.

وقتي براي ماشين ظرفشويي ال جي ايرادي به وجود مي‌آيد, مكانيسم‌هاي پيچيده داخلي آن بايد توسط يك متخصص حرفه اي تعمير شود, اما يكي از اين ايرادات, كه خيلي زياد احتمال دارد پيش بيايد را خودتان به راحتي مي‌توانيد برطرف كنيد. نزديك به هفتاد درصد شكايت‌هاي مشتريان اين است كه كيفيت شستشو ضعيف است.

يكي از بهترين روش‌ها براي كمك به كاركرد ماشين ظرفشويي ال جي اين است كه, قبل از گذاشتن ظروف داخل ماشين, آنها را نشوييد و تميز نكنيد و همچنين از شوينده‌ي كافي و چرخه شستشوي صحيح استفاده كنيد. از آنجايي كه استفاده از فسفات چند سال پيش ممنوع اعلام شد, توليدكنندگان هم شوينده‌هاي ظرفشويي را تغيير داده‌اند.

در كمال تعجب, در حال حاضر شوينده‌ها در دماي آب صحيح و در كنار ذرات مواد غذايي, به علت شكل گرفتن واكنش‌هاي شيميايي موثرتر عمل مي‌كنند. بهتر است فقط قطعات بزرگ مواد غذايي را پاك كنيد و قبل از گذاشتن ظروف داخل ماشين ظرفشويي ال جي آنها را نشوييد.

گرچه براي ماشين ظرفشويي ال جي احتمال دارد ايرادات زيادي پيش بيايد, اما بهتر است براي تعميرات ظرفشويي ال جي و برطرف كردن ايرادات فني اساسي با يك تعميركارمتخصص تماس بگيريد.

تعمير يا تعويض لوازم خانگي ال جي؟

تعمير و يا تعويض كردن لوازم خانگي, بستگي به بودجه شخصي شما دارد. با اين حال, متغيرهاي زيادي در اين تصميم‌گيري دخيل هستند.

براي اين منظور بهتر است كه ابتدا هزينه تعمير را برآورد و سپس آن را با خريد يك مدل جديدتر مقايسه كنيد. در صورتي كه هزينه‌هاي تعمير ۵۰ درصد بيشتر از هزينه‌ي خريد يك مدل جديدتر باشد, بايد به فكر خريد يك ماشين جديدتر باشيد.

با اين حال شرايط ماشين, سن آن و حتي مدل آن هم در تصميم‌گيري براي تعمير و تعويض دخالت دارد. مهم نيست كه ايراد ماشين شما چيست, هميشه بهترين كار اين است كه ايراد را به يك متخصص حرفه‌اي و نمايندگي تعميرات ال جي نشان دهيد.


موضوعات مرتبط: نمايندگي تعميرات ال جي

برچسب‌ها: ،


تاريخ : ۲ تير ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۰:۵۰ | نویسنده : امين سرخوش | نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By Bigsite :.